Ranglistevindere gennem tiden

Mona Hansen 1970

Marianne Feldsgård 1971

Susanne Wibholm 1972

Gitte Storgaard 1974

Marianne Beinkamp 1977

Lisbeth Pedersen 1978

Anne Stage 1979

Linda Bech 1980

Henrik Quist 1981

Anne Stage 1983

Thorsten Stage 1984

Mette S. Olsen 1986

Anne Marie Hulehøj 1987

Lene L. Jensen 1988

Stine Pedersen 1989

Nanett B. Pallesen 1990

Gitte Hansen 1991

Line Hansen 1992

Iben Pedersen 1993

Camilla Rud Larsen 1994

Maibritt Warming 1995

Christine Gormsen 1996

Christine Gormsen 1997

Mine Hauch 1998

Maria K. Bjerregård 1999

Maria K. Bjerregård 2000

Christa Quistgård 2002

Naja Gregersen 2003

Sabrina Oggesen 2004

Sabrina Oggesen 2005

Sabrina Oggesen 2006

Mathilde True 2007

Liza Jensen 2008

Mathilde True 2009

Ruth Salim 2010

Camilla Holmegaard 2011

Camilla Holmegaard 2012

Camilla Holmegaard 2013

Inge Hansen 2014

Inge Hansen 2015

Petrea Christiansen 2016

Petrea Christiansen 2017

Sille Boël Vollertsen 2018

Sille Boël Vollertsen 2019

Doris Andersen 1972

Merethe Sjørslev 1973

Helge Petersen 1974

Helge Petersen 1975

Aaris Stage 1976

Aaris Stage 1977

Mette Støvring 1978

Helle Petersen 1979

Mette Støvring 1980

Linda Bech 1981

Marianne Skovgård 1982

Anne Stage 1983

Tine Madelund 1984

Tine Madelund 1985

Erik Andersen 1986

Jørgen Gliese 1988

Anne Stage 1989

Anne Stage 1990

Anne Stage 1991

Anne Stage 1992

Marianne Skovgård 1993

Gudny Clausen 1994

Iben Petersen 1995

Iben Petersen 1996

Nanett Bach Pallesen 1997

Anne Marie Hulehøj 1998

Lennart Bjerregård 2000

Nicoline Dombernowsky 2002

Lena Jepsen 2003

Lena Jepsen 2004

Christian Kyhn 2005

Sabrina Oggesen 2006

Christian Kyhn 2007

Kitt Juul Hansen 2008

Sabrina Oggesen 2009

Line Juul Pedersen 2010

Line Juul Pedersen 2011

Mathilde Skov 2012

Line Juul Pedersen 2013

Line Juul Pedersen 2014

Christian Kyhn 2015

Christian Kyhn 2016

Christian Kyhn 2017

Christian Kyhn 2018

Claudia Pescatori 2019

Ester Hansen – Grumløse 1945

Inge Madsen – Allerselv 1946

Lilli Jensen – Lillevangsgård 1947

Rita Johannessen – Fæby 1948

Ruth Jacobsen – Røstofte 1949

Tenna Hansen Nyvejsgård – Røstofte 1950

Inge Nerup Pedersen – Bårse 1951

Bente Jensen – Snertinge 1952

Ellen Jacobsen – Røstofte 1953

Lise Jensen – Oregård Kastrup 1954

Kathe Jensen – Lillevangsgård Ørselv 1955

Else Karlshøj – Ugledige 1956

Åse Larsen – Rynkebjerggård Ørselv 1957

Anne Marie Larsen – Bakkegård Ørselv 1958

Lilli Jensen – Lillevangsgård 1959

Jørgen Fredriksen – Sjolte 1960

Mie Nerup Petersen – Bårse 1961

Poul Nilsen – Hastrup 1962

Birgit Lemvigh – Stenlængegård 1963

Annelise Nielsen – vordingborg 1964

Lis Albrechtsen – Røstofte 1965

Susie Søemosegård Larsen Vordingborg 1966

Hanne Brebøl – Ellebrudgård 1967

Jannike Fogh – Røstofte 1968

Karen Severin – Vordingborg 1969

Marianne Feelsgård – Ebbeskov 1970

Susanne Wibholm – Vemmetofte 1971

Tine Madelung – Roneklint 1986

Annemarie Hulehøj- Stensby 1987

Louise Kemp Andersen 1988

Louise Kemp Andersen 1989

Kristina R. Larsen 1990

Pernille Engel 1991

Pernille Engel 1992

Maibritt Warming 1993

Therese Nielsen 1994

Maibritt Warming 1995

Maibritt Warming 1996

Christine Gormsen 1997

Christina Gormsen 1998

Sabine Borgen Andersen 1999

Maria K. Bjerregård 2000

Maria K. Bjerregård 2001

Crista Quistgaard 2002

Nicoline Keil 2003

Emma Novak 2004

Mette Jacobsen 2005

Cathrine Ibsen 2006

Cathrine Ibsen 2007

Sabrine Holm 2008

Sabrine Holm 2009

Ruth Salim 2010

Sasha Kelly 2011

Freja Bruun Kreisel 2014

Laura Larsen 2016

Laura Larsen 2017

Anna Holmegaard Christensen 2018

Anna Holmegaard Christensen 2019

Ib Andersen – Allerslev 1945

Hans Bragergård – Ørslev 1946

Kaj Nilsen – Vallebo Grumløse 1947

Hans Stage – Ørslev 1948

Poul Rasmussen – Udby 1949

Knud Larsen – Ørslev 1950

Erik Andersen – Bårse 1951

Hans Mortensen – Tolstrup 1952

Jens Nilsen – Hastrup 1953

Peder Olsen – Kastrup 1954

Poul Ib Nielsen – Kastrup 1955

Bent Johansen – Bårse 1956

Jens P. Albricktsen – Kultsø 1957

Aksel Pedersen – Teglstrup 1958

Jørgen Karlshøj – Ugledige 1959

Erik Jensen – Ugledige 1960

Hans Jensen – Lillevang 1961

Anette Stage – Ørslev 1962

Gitte Hey – Sjolte 1963

Helge Petersen – Grumløse 1964

Axel Nilsen – Udby 1965

Birgit Albrichtsen – Røstofte 1966

Henriette Pedersen – Vordingborg 1967

Lise Buus – Vordingborg 1968

Merete Sjørslev – Fakse 1969

Erling Sauer – Rislev 1970

Marianne Felsgård – Ebbeskov 1971

Susanne Wibholm – Vemmetofte 1972

Marianne Skovgård – Enegåde 1986

Marianne Skovgård – Enegåde 1987

Tina Gliese – Præstø 1988

Tina Gliese – Præstø 1989

Tina Gliese – Præstø 1990

Lene S. Christensen – Udby 1991

Louise Kemp Andersen 1992

Jonna Johansen 1993

Gudny Clasen 1994

Liza Langholz 1995

Dorte Petersen 1996

Nanett Bang Pallesen 1997

Anne Marie Hulehøj 1998

Anne Marie Hulehøj 1999

Anne Marie Hulehøj 2000

Maj-Britt Ludvigsen 2001

Sandra Demsgård 2002

Lene Jepsen 2003

Vickie Olsen 2004

Vickie Olsen 2005

Vickie Olsen 2006

Vickie Olsen 2007

Vickie Olsen 2008

Charlotte Stage 2009

Pernille Balcher 2010

Pernille Balcher 2011

Pernille Balcher 2012

Pernille Balcher 2013

Pernille Balcher 2014

Mette Karrebæk 2015

Helle Clausen 2016

Helle Clausen 2017

Helle Clausen 2018

Olivia Pescatori 2019